Pirátský věstník
Co je v plánu ve hře Seafight
Lov hlav

Prašiví psi Jedovaté srdce, Krvavý zub a Stříbrná čepel využili nedávných nepokojů v Nautice, aby unikli oprátce! Jack Hawk je teď odhodlaný předvést tyhle pirátské psance před spravedlnost dřív, než napáchají spoušť po celých širých mořích!


Pomsta, nebo dodržování pirátského kodexu? Ať už Hawka pohání cokoli, je odhodlaný poslat ty tři krysy na dno moře a bohatě odměnit každého, kdo mu nabídne svou loď a pomoc!
Cassiopeia procitá!
Vovoiové se v bezpečném přístavu připravují na nejhorší. Máš jako pirát dost kuráže připojit se k jejich úsilí, nebo utečeš, jakmile obrovská dvouhlavá želva procitne?


Vovoiové se v bezpečném přístavu připravují na nejhorší. Máš jako pirát dost kuráže připojit se k jejich úsilí, nebo utečeš, jakmile obrovská dvouhlavá želva procitne?
Nová sezóna se blíží
Nadcházející sezóna nabízí spoustu nových odměn, úspěchů a výzev, které je třeba pokořit – tohle je tvá šance, jak se prosadit na třinácti mořích!


Odpluješ domů se zbrusu novým lodním designem, ponorkou a společníkem? Nebo zašilháš po odměně sezónní permanentky? Je to jen na tobě!
Čarodějnická noc
Zatímco nebesa nad Nauticou protínají draci, za závojem procitá temná síla tvořená stíny a plameny.


Přidej se k Loreeně Barrettové a pomoz jí během Čarodějnické noci zastavit přicházející hrozbu a odrazit její síly!
Časovač honu na vajíčka
Je to další problém s draky. Všechna ta zatracená vejce!


Utrhni se ze řetězu, protože jestli ne, draci si pro tebe přijdou!
Atlantida čeká
Teď už ses možná vydal na cestu a zeptal se Billa Ballarda v bezpečném přístavu na nejnovější zvěsti.


Lov zlomených srdcí
S rozhořívajícím se konfliktem mezi Vanhu a Thanwhe začíná být láska ještě výnosnějším bitevním polem! Monroe Robinson hledá obávané pirátské kapitány, kteří by se nezdráhali chytnout příležitost za pačesy a usilovat o válečnou kořist.


Zúčastni se Monroeova lovu zlomených srdcí – příběhu plného tragédií a násilí, v němž se milenci Romeo a Julie ocitnou v křížové palbě. Opravdického pirátského příběhu!
Spojenci pod vodou? Přátelé, nebo protivníci?
Setkej se s obyvateli hlubin a vydej se do neprobádaného území hluboko pod hladinou. Dá se tu vůbec někomu věřit? Skrývá se za jejich příběhy víc, než se na první pohled zdá? Rozplétej nitky proradností a klamů a vydej se do temných hlubin na cestu za slávou a bohatstvím vstříc svému osudu.


Kmeny žijící ve skrytých hlubinách potřebují tvou pomoc, ale pravda se ukáže být mnohem podivnější než fikce. V podvodních světech čeká propletená síť podlostí a nepředstavitelných hrůz i temný stín, který vše zahaluje.
Hrdinové na cestě do hlubin!
Zatímco se ponoříš do temného dobrodružství svého života, stane se Nautica pouhou vzpomínkou. Hrůza, nebezpečí a drtivá tíha samotných oceánů jsou jen začátkem tvých problémů. V hlubinách všechno prahne po krvi a přežít dokážou jen ti nejsilnější a nejrychlejší.


Popadni vybavení a vrhni se do hlubin oceánu. Vylepši své ponorky co nejsilnějším trupem, vybuduj arzenál smrtících torpéd a doufej, že to bude stačit. Čím hlouběji se vydáš, tím horší to bude.
Liga kapitánů
Liga kapitánů ti umožní vést skupinu obávaných pirátských kapitánů!

Pošli je na dobrodružství a přivezou ti spoustu kořisti! Přiřazuj jim úkoly, jako jsou bonusové mapy, denní úkoly a nové kapitánské mise! Dosaď je na palubu, pověř je řízením a využij během bitvy jejich silné manévry!

Přehled
Na první záložce se zobrazují tvé aktivní lodě. Tady můžeš kapitánovi přiřadit práci.
Tvůj kapitán musí mít aspoň stejnou úroveň jako daná práce a taky odpovídající talenty.
Kapitány získáš otevíráním kapitánských truhel.


Každý kapitán má kapitánskou truhlu. Ta obsahuje užitečné kusy vybavení, speciální předměty pro vylepšení a nový typ měny „Escudos“.

Začínáme:

Ke každé z tvých dvou speciálních startovních truhel patří kapitán s příslušnými talenty, se kterými se můžeš vrhnout do plnění některých bonusových map a denních úkolů.
Další kapitánské truhly si můžeš koupit v obchodě.

Teď se ale vydáme na molo a pustíme se do práce.
Kapitánovo molo
U mola mohou kotvit až 3 lodě. První loď si můžeš nechat. Další dvě lodě lze na týden pronajmout.

Klikni na tlačítko a přiřaď práci.


Vlevo jsou zobrazeny různé dostupné práce. Vpravo se zobrazují kapitáni, které můžeš vybrat k dokončení dané práce.
Práci lze zahájit jedině tehdy, pokud kapitán splňuje požadované podmínky:
- Kapitán musí mít alespoň stejnou úroveň jako vybraná práce.
- Pokud práce vyžaduje jeden nebo víc talentů, musí mít kapitán alespoň jeden takový talent.
- Faktor rizika práce nesmí překročit kapitánovu aktuální vitalitu. (Vitalita se po dokončení práce regeneruje.)

Pokud máš na danou práci způsobilého kapitána, můžeš ho vyslat, aby úkol dokončil. Tvůj kapitán danou prací stráví určitou dobu. Až se vrátí, můžeš si vyzvednout odměny.

Denní úkoly a mise se každý den obnovují.
Talenty a kořist
Talenty jsou dodatečné modifikátory prací a kapitánů. Kapitán musí vládnout aspoň jedním talentem odpovídajícím dané práci. Mise mohou zahrnovat až 4 talenty, zatímco kapitáni jich mohou mít až 6.
Každý talent rozšiřuje misi o dodatečnou šanci na „možný“ předmět v kořisti. Ten lze získat pouze v případě, kdy kapitán vládne příslušným talentem.
Šance na získání těchto předmětů je výrazně ovlivněna kapitánovou hodnotou štěstí.

Každá mise zaručeně přinese nějakou kořist. Množství takové zaručené kořisti je ovlivněno kapitánovou hodnotou reputace.


Kapitán
Existuje mnoho různých kapitánů a málokdy se najdou stejní. Kapitáni stejného rodového jména (a portrétu) budou rekrutováni se sadou počátečních hodnot a mohou mít i nějaký talent. Ne všechny talenty lze vygenerovat na konkrétního kapitána (ale talenty lze mezi kapitány přenášet ->Posilnění).

Každý kapitán má rozdílné počáteční hodnoty; jeho potenciál vyniknout závisí právě na těchto hodnotách. Žádný kapitán nebude dokonalou volbou pro každý úkol, ovšem již od začátku uvidíš, zda může být daný kapitán schopný, nebo alespoň správný talent.

Level kapitána se zvyšuje získáváním zkušeností v rámci prací. Kapitán může dosáhnout maximálně 10. levelu. Jakmile k tomu dojde, můžeš ho povýšit na další úroveň. Vyšší levely navyšují hodnoty každého z kapitánů. Zvýšením kapitánovy úrovně odemkneš další sloty pro talenty a taky výrazně navýšíš jeho hodnoty.Posilnění kapitánů
Při posílení můžeš obětováním jednoho kapitána navýšit BZ kapitána jiného. Při tom existuje i šance na přenesení talentu.

Pomocí povýšení pak svého kapitána můžeš posunout na vyšší úroveň, čímž navýšíš jeho hodnoty a odemkneš nové sloty pro talenty.


V rozhraní posilnění stačí vybrat kapitána, kterého chceš obětovat, a přiřadit ho dospod. Případně můžeš z pravé strany přidat lektvar, který proces různým způsobem vylepšuje. Jakmile klikneš na „Posílit“, bude obětován spodní kapitán. Část jeho BZ se přenese na cílového kapitána (nahoře). Existuje malá šance, že se na cílového kapitána přenese talent. Ovšem pouze v těchto případech:
- Cílový kapitán má odemčený slot pro talenty, který je prázdný.
- Obětovaný kapitán má alespoň jeden talent, kterým cílový kapitán nedisponuje.

Kapitán, který nikdy nesplnil žádnou práci, přenese na cílového kapitána slušný počet BZ.
Povýšení kapitánů
Svého kapitána můžeš povýšit na vyšší úroveň. Tím se stane silnějším a odemkne se mu nový slot pro talenty. Existuje 5 úrovní:
- Vyvrženec
- Neškodný (zelený)
- Nebezpečný (modrý)
- Elita (purpurový)
- Velkolepý (oranžový)


Povýšení je nákladný proces. Musí pro něj být splněny určité podmínky:
- Kapitán musí mít plnou sadu vybavení své stávající úrovně.
- Kapitán musí být na 10. levelu.
- Musíš mít aspoň jeden orb povýšení.
- Musíš vyplatit požadovanou částku v Escudo.

Po povýšení se level kapitána vynuluje a orb povýšení odstraní. Orby povýšení lze nalézt v kapitánských truhlách a rovněž vypadávají při kování vybavení.
Vybavení
Každého kapitána lze vybavit 4 různými typy vybavení na pozicích hlava, tělo, ruce a talisman. Takové předměty poskytují kapitánovi bonusy k jeho hodnotám. Bonusy se mohou sčítat a poskytovat procentuální navýšení dané hodnoty. Pokud chceš navýšit třeba štěstí svého kapitána, můžeš zkusit hledat nebo kovat předměty s vysokými hodnotami štěstí, a tak dále.

Vybavení lze najít v kapitánských truhlách (obvykle vždy úrovně 1) a kováním je lze vylepšit.


Do kování se můžeš pustit v záložce Kapitánovo vybavení. Vyber předmět, který chceš vykovat (seznam vlevo), a přidej další předmět jako materiál (seznam vpravo). Musí jít o materiál stejného typu.

Klikni na „Ukout“ a těš se na jeden ze čtyř různých výsledků:
Vygenerovat:
Hodnoty tvého předmětu budou znovu vygenerovány v rámci jeho úrovně.


Navýšit:
Předmět bude navýšen na vyšší úroveň.


Ponížit:
Předmět bude ponížen na nižší úroveň.


Změnit:
Bonus předmětu bude změněn, ale zachová se jeho typ a úroveň.Navíc můžeš ještě k materiálu přidat katalyzátor. Ten při použití pomáhá dosáhnout požadovaného výsledku, například předejít ponížení.
Funkce pověření
Funkce pověření ti umožňuje rekrutovat kapitány, dosazovat je na palubu a využívat jejich jedinečné dovednosti zvané manévry. Ty jsou dostupné pověřením daného kapitána a nabízejí strategické výhody podobné jiným schopnostem ve hře.


Nalodění

Než budeš moct daného kapitána pověřit a využít jeho manévr, musíš ho dosadit na palubu. Kapitán se může takto nalodit, jakmile dosáhne alespoň elitní úrovně.

Všichni kapitáni vyžadují jistou cenu; za jejich dosazení na palubu budeš muset zaplatit jednorázový poplatek.
Při nalodění bude kapitánovi přidělen náhodný manévr.

Pověření

Poté co kapitána dosadíš na palubu, je čas vybraného kapitána pověřit a zpřístupnit tak jeho manévr.

Pověření kapitána je zcela bezplatné! Mezi jednotlivými naloděnými kapitány můžeš dokonce přepínat bez nutnosti jakékoliv další platby.
Přijdeš však o veškerý dosažený pokrok k nabití manévru!


Manévry

Manévry jsou nové schopnosti, které lze aktivovat během bitvy. Tyto schopnosti mohou výrazně zlepšit tvé herní zážitky i taktiku na širých mořích. Podobně jako hlavní dovednosti a některé schopnosti děl se manévry nabíjejí různými činnostmi, načež je lze stiskem tlačítka použít.

Činnost, která tomu nejvíce přispívá, je uvedena v popisku daného manévru!

Rychlost sbírání bodů u jednotlivých kapitánů ovlivňují jejich základní statistiky.

Jak získat manévr

Manévry lze získat následujícími způsoby:

- Nalodění kapitána: Při nástupu na palubu si kapitán osvojí náhodný manévr.
- Posílení kapitána příručkou manévrů: Pokud je naloděný kapitán posílen aktivním katalyzátorovým předmětem Příručka manévrů, bude jeho manévr nahrazen náhodným novým manévrem na základě kapitánových statistik.
Posílení prostřednictvím jiného kapitána: Pokud je naloděný kapitán posilněn jiným kapitánem, který si osvojil vlastní manévr, a to prostřednictvím katalyzátorového předmětu Velitelské pokyny, existuje šance, že se manévr spotřebovaného kapitána přenese na nového.